Knihy a meditační hudba

Pro praktikování meditace je nezbytná také četba vhodné literatury, která Vás dovede inspirovat a především představit další meditační techniky. Zde si dovolujeme nabídnout několik zajímavých titulů, které se zabývají celou škálou meditačních a koncentračních technik. Tyto knihy duchovního mistra Sri Chinmoye již byly přeloženy do mnoha jazyků.

Meditace

S jednoduchostí a srozumitelností, které jsou charakteristickým znakem knih Sri Chinmoye, vás tato kniha provede od začátečnické úrovně koncentrace až po pokročilá cvičení kontemplace.
Každá kapitola navíc obsahuje zvláštní oddíl otázek a odpovědí.

 

 

 

Tiché učení

Úvod do dávného umění meditace, vystihující principy duchovního hledání od filozofických základů až po jednoduché koncentrační a meditační techniky.

 

 

 

 

Velká kniha meditačních cvičení
227 cvičení pro začátečníky i pokročilé od uznávaného učitele meditace Sri Chinmoye.

 

 

 

 

CD – Sri Chinmoy: Flute-Music for Meditation, volume 2

Měkké a uklidňující tóny flétny vám pomohou ztišit mysl a nechat se naplnit hlubokým pocitem míru, ticha a harmonie. Vhodné pro meditační cvičení i relaxační atmosféru vašeho obydlí.

 

 

CD – Sri Chinmoy: Aum Ocean Meditation

Tato nahrávka mantry Aum v kombinaci se zvukem oceánu a improvizací flétny na pozadí, je jednou z nejvhodnějších pro meditační a relaxační cvičení. Přináší uklidňující účinek a dává posluchači opravdový pocit harmonie.

 

 

CD – Alap Jetzer: Millenia

Alap Jetzer je švýcarský student Sri Chinmoye, který dokáže podat jeho skladby rozezněním jakéhokoli nástroje. Zde hraje například na esrádž, bambusovou či altovou flétnu, akustickou a elektrickou kytaru a klávesy.

 

 

CD – Gandharva: Heaven and Earth

Existuje místo ve vesmíru, kde přebývá absolutní harmonie, krása a dokonalost… Oblíbené harmonizující a relaxační improvizace na čínské erhu, harfu, violoncello a klavír. Vynikající nahrávka, která svou hloubkou vytváří ideální podmínky pro uvolnění a relaxaci.